Aktualności

 • Dorwać Schabowego - 28 lut 2016

  Dzisiejszy dzień przejdzie do pamięci jako ten, który zainaugurował coś wielkiego w naszym rejonie.

   

  Żywimy nadzieję, że to spotkanie rozpocznie ścisłą współpracę między teamami i wreszcie będziemy mogli działać na skalę, umożliwiającą rozgrywanie dużych oraz długich scenariuszy.

 • Wracamy do gry! - 20 lut 2016

  Rok 2015 był dla grupy COAS prawdziwym rollecoasterem.
  Bywały chwile wzlotów, upadków, zakrętów, prostych, przyspieszeń i zwolnień. Słowem ujmując - bywało różnie.

  Końcówka minionego roku przyniosła totalną stagnację i hibernację grupy. Nieliczne inicjatywy, wychodzące tylko od naprawdę ograniczonej liczby osób, sprawiły, że grupa COAS na okres kilku miesięcy była formalnie rozwiązana.

 • Festyn Ekologiczny SP3 - 7 cze 2014

  COAS na Festynie SP3 po raz kolejny.

  Multum atrakcji czekało na dzieci i ich bliskich na Integracyjnym Festynie Ekologicznym, który odbył się 7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach.

  Na terenie placówki można było natknąć się na naszą ekipę, czy też brać rycerską.

 • Krojanty - 29-1 wrz 2013

  Spora impreza militarna w okolicy? Jest i COAS ;)

  W dni od 29 sierpnia (czwartek) do 1 września (niedziela) nasza grupa spędziła pomagając w organizacji Szarży pod Krojantami.

  Do naszych zadań należało miedzy innymi złożenie drewnianych domków, które tak pięknie na Szarży zostały wysadzone w powietrze, rozplanowaliśmy wszystko na kilka dni

 • Festyn SP3 - 22 cze 2013

  22'ego czerwca na terenie szkoły podstawowej nr:3 w Chojnicach odbył się Rodzinny Integracyjny Festyn Ekologiczny.

  Nasza grupa postanowiła, mimo wielu atrakcji obecnych na festynie, troszkę go urozmaicić.

  Nasz plan wyglądał następująco:         .

 • Funka - 6 cze 2013
  FunkaLogo

  Dnia 6 czerwca 2013r, przeprowadziliśmy pokaz dla dzieci z "Funki".
  Celem pokazu było przybliżenie sprzętu militarnego, a w szczególności umilenie o raz urozmaicenie pobytu dzieci w ośrodku.
  Grupa liczyła 9 członków COAS oraz około 30 dzieci.

   

  Plan pokazu zawierał:
  -Pokaz "szpeju" oraz krótkie opowiadanie o naszej działalności,
  -maskowanie twarzy,
  -zabawa w "Znajdź snajpera",
  -strzelanie do tarczy.

 • WunderWaffe - 21 kw 2013

  Dnia 21.04.2013r. odbyła się impreza ASG "Wunderwaffe" w miejscowości Podborsko.

  Nasza grupa stawiła się tam dziewięcioosobowym składzie. Po dotarciu na miejsce, załadowaniu się w szpej, udaliśmy się do sztabu w celu dokonania rejestracji. Po kilkunastu minutach zostaliśmy przydzieleni do NATO, jako najliczniejsza grupa objęliśmy dowodzenie. Dowódcą został Grzegorz S, a jego zastępcą Patryk TD.

 • Strzelanka - 23 lut 2013

  W minioną sobotę, tj. 23.02.2013r., odbyło się spotkanie Chojnickiego Oddziału Air Soft. 

  Pierwotnym jego założeniem było rozegranie scenariusza o kryptonimie "Jeb! Z dzidy laserowej".

  Scenariusz między innymi przewidywał przechwycenie nowego typu broni, której system opiera się na rażeniu przeciwnika mikrofalami ze znacznej odległości oraz zapobieżeniu wprowadzenia jej do obrotu na czarnym rynku.

 • Podsumowanie WOŚP 2013 Chojnice 13.01.2013

  Po raz pierwszy w Chojnicach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała z Airsoftowcami.

  Chojnicki Oddział Air Soft wystawił swoje stoisko na miejskim Rynku. Nasi członkowie nie mieli puszek, jednak sztab Orkiestry przydzielił nam kilku Wolontariuszy i pozwolił na dołączanie się do innych kwestujących.

 • Udział w strzelance z COAS XXI FINAŁ WOŚP - 13.01.2013
  WOŚP

  Już niebawem XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. COAS również zagra! Z tej okazji zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w licytacji! Cel jest szczytny, a nagroda atrakcyjna. Na zwycięzcę czeka ogrom atrakcji, już my się o to postaramy ;-). Szukajcie nas w najbliższą niedzielę na rynku w Chojnicach.

 • 01.12.2012 r. - CQB

  Dnia 01.12.2012 (sobota) dzięki uprzejmości jednego z członków COAS mogliśmy wziąć udział w strzelance typu CQB. Miejsce spotkania odbywało się na hali produkcyjnej w Sępólnie Krajeńskim. Rano zebraliśmy się wszyscy w jednym miejscu i wyruszyliśmy kilkoma samochodami na miejsce.Każdy miał replikę nadającą się mniej lub bardziej do CQB, gdyż nie każdy posiada replikę pistoletu lub innej broni stricte do CQB...

 • Pokaz w Malachinie - 23.10.2012 r.

  Dnia 23.10.2012 r. Chojnicki Oddział Air Soft wziął udział w ewakuacji szkoły w Malachinie koło Czerska. Scenariusz polegał na tym, że grupa terrorystów wdarła się do szkoły i opanowała salę, w której znajdowało się kilkanaście osób. Zespół szturmowy składający się z 6 osób i snajpera podjechał do szkoły wraz ze strażą pożarną.  Snajper zastrzelił jednego z terrorystów, a ten padając, ranił nauczyciela znajdującego się w klasie...

Polecamy: