Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

cm.028a upgrade

Tytuł: cm.028a upgrade
PostNapisane: 27 lut 2016, o 16:40 

Replika: CYMA cm.028a Tactica
FPS: 360
Witam Panowie, jako że dopiero zaczynam zabawę z ASG i póki co moja zabawa polegała na strzelaniu do tarcz i martwych przedmiotów ( bo do żywych niu niu ;) ), zauważyłem delikatne braki w moim Ak 47 odnośnie osiągów. Maksymalny zasięg skuteczny to około 35-40m przy ammo 0,25.
Zastanawiam się nad wymianą lufy, gumy i sprężyny ( jeśli trzeba będzie to i łoże ślizgowe) tak aby podnieść zasięg skuteczny do jakichś 50m i fps do minimum 430(o ile to możliwe i opłacalne). Czy takowe części się nadadzą, czy może polecacie coś innego?:
http://www.taniemilitaria.pl/pl,sprezyn ... tHCkfnhDIU
http://www.taiwangun.com/lufy-precyzyjn ... aign-id=19
http://www.taiwangun.com/gumki-hop-up-2 ... aign-id=19

Poza tym znacie kogoś kto podjąłby się owego upka dla mojego cm.028a? Prosze o wyrozumiałość ;)

PostNapisane: 27 lut 2016, o 16:56 
Administrator

Replika: M4 EA CQB / M16 SA
FPS: 330
430 fps i okolice moim zdaniem są optymalne do lasu i warto podnosić osiągi replik do tej wartości. Oczywiście są repliki z mniejszą ilością fps, a zasięgami bardzo dobrymi, ale zdecydowana większość wymaga dopieszczenia.

Czy jest to opłacalne w Cymce? Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, to kwestia indywidualna, tak samo jakby zadać pytanie czy warto robić upgrade repliki zakupionej za 2000zł. Hmm, teoretycznie replika za tyle siana powinna być idealna, jednak ludzie tuningują (sam tak zrobiłem). Ja osobiście uważam, że fajnie grzebać w replice :)

Przejdźmy do rzeczy które wybrałeś:

- Gumka czarna G&G: dobry wybór do replik o mocy powyżej 400fps w rozsądnej cenie, sam używałem w mojej byłej Gosi i byłem zadowolony.

- Sprężyna G&G o niejednakowym skoku M100: Nie da się osiągnąć 430fps z M100, potrzebujesz minimum M110, ale ja uważam, że M120 będzie optymalne. Nie wiem, czy stockowe zębatki to wytrzymają, to już osobna kwestia, powinny zdzierżyć.

- Lufa: za tę cenę można dostać jakościowo lepsze lufy, ale też nie mogę się wypowiedzieć z całą stanowczością, że nie warto jej kupować, bo nigdy jej nie testowałem. Wszem polecane lufy to Prometheus lub PDI, ale jak dla mnie to przerost ceny nad treścią, dalej idąc śladem renomy to Systema i Deep Fire. Miałem Deep Fire i miałem Prometheus - nie zauważyłem różnicy po za ceną... ale to moje subiektywne zdanie. Pewnie na temat lufy większą wiedzę będzie miał Tded lub Didi, w końcu to no-lify na WMie ;)

O grzebanie w replice pytaj Tdeda, ale nie mów jemu, że ja Cię podesłałem :P

Przechodniu, powiedz Ojczyźnie, żeśmy walczyli do końca, spełniając swój obowiązek.

PostNapisane: 27 lut 2016, o 17:01 

Replika: M4 SA
FPS: 400
A może najpierw przyjdź z tą repliką na strzelanke i tam sprawdź jej osiągi :P bo to działa inaczej niż strzelanie do tarczy :P

PostNapisane: 27 lut 2016, o 17:13 
Administrator

co do sprężyny to o ile zębatki mogą wytrzymać, tak tłok już nie koniecznie i warto przy okazji w niego też zainwestować. Niestety tłoki mają to do siebie, że stockowe mają tylko ostatni ząbek metalowy i niestety przy mocniejszej sprężynie może to nie wystarczyć.

PostNapisane: 27 lut 2016, o 17:18 
Administrator

Replika: M4 EA CQB / M16 SA
FPS: 330
Czyli jak widać jedna wymiana ciągnie drugą. Warto początkowo wymienić tylko lufę i gumkę, sprawdzić efekty i dopiero myśleć o reszcie. Lufę i gumkę wymienia się bardzo szybko i łatwo :)

Przechodniu, powiedz Ojczyźnie, żeśmy walczyli do końca, spełniając swój obowiązek.

PostNapisane: 27 lut 2016, o 18:32 

No tak, z chęcią wpadnę na strzelniankę ale to nie prędzej niż w kwietniu, ponieważ na chwilę obecną nie mam umundurowania ani żadnej "odzieży" do tego przeznaczonej. Od kwietnia wydatki zmaleją i będę mógł powoli inwestować w całą resztę potrzebną do asg bo przecież nie wpadnę na partyzanta w dresach itd :P Jest ktoś w ogóle z Człuchowa w grupie i gdzie zazwyczaj organizujecie "zabawy"? :) Doda tylko, że docelowo chciałbym zakupić MB01 lub 08 od WELL'a i do tego coś na "krótki dystans- g36 albo coś jednoręcznego, czyli Desert/usp.

PostNapisane: 27 lut 2016, o 18:41 

A co za problem w dresach :D, nie jeden tak zaczynał :P, a co do snajpy, to koszta są ogromne i też doświadczenia potrzebujesz, żeby nie zrobić innym krzywdy.

PostNapisane: 28 lut 2016, o 15:53 

Replika: CM028A
FPS: 370
Popieram wymianę gumki i lufy na precyzyjną, poprawi to bardzo skupienie repliki. Co do zwiększenia mocy repliki, to już mam mieszane uczucia, zwłaszcza jeśli mówimy o CM 028, bo to replika, która nigdy topowa nie będzie ani nawet nie będzie blisko topowej. Jest jednak niezawodna - spotkałem się nawet ze stwierdzeniem, że to replika pancerna, pod warunkiem, że nie otwierasz w niej gearboxu.

Moc 370 fps wcale nie jest taka mała, Grzechu np. ma repliki, które mają poniżej 330 fpsów, co nie znaczy, że strzela gorzej od innych. Poza tym, im większa moc, tym większy ból przy trafieniu.

A jeśli zależy Ci na skupieniu, to ważną rolę odgrywają kulki na jakich strzelasz. Osobiście polecam do tej repliki kulki 0,25 G&G albo Guardera, sam z takich korzystam i jestem z nich bardzo zadowolony.

PostNapisane: 28 lut 2016, o 17:14 

także odnośnie cm-ki ustalone. A czy możecie mi doradzić w kwestii ubioru? bo nie ukrywam, że chciałbym załapać się na marcowe CQB. Mam tu na myśli kamizelkę, kask, okulary, rękawiczki, buty maskę/kominiarkę i lunetę do mojego AK. Oczywiście nie koniecznie wszystko w tym miesiącu będę w stanie kupić ale na wydanie mam mniej więcej 1000zł(na ten miesiąc, resztę w maju dopiero zakupię. Chodzi mi o niezbędne do strzelanki rzeczy :)

PostNapisane: 28 lut 2016, o 21:32 

Niezbędne są kulki, replika i okulary :P. Co kamizelki sprawdź miwo, raczej polecam ci oliv, do wszystkiego dopasujesz. Hełm, to również kwestia indywidualna, bierzesz ten co ci się podoba, a jak chcesz hełm to lepiej gogle niż okulary.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona