Podsumowanie WOŚP 2013 Chojnice 13.01.2013

Po raz pierwszy w Chojnicach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała z Airsoftowcami.

Chojnicki Oddział Air Soft wystawił swoje stoisko na miejskim Rynku. Nasi członkowie nie mieli puszek, jednak sztab Orkiestry przydzielił nam kilku Wolontariuszy i pozwolił na dołączanie się do innych kwestujących.

 

 

Spotkaliśmy się wszyscy o godzinie 11:00 na parkingu niedaleko miejsca, w którym się wystawialiśmy. Po wystawieniu replik i przejęciu Wolontaiuszy...

 

 

...zaczęliśmy opowiadać ludziom o naszym hobby. Ruch już od pierwszych minut był spory. Ludzie z zaciekawieniem wypytywali się o naszą pasję. Z wielką ochotą opowiadaliśmy im na czym polega ASG. Niektórzy na pewno kojarzyli nas z innych imprez odbywających się na terenie miasta i powiatu.

 

 

Oczywiście sami wrzucaliśmy do puszki.

 

 

Od czasu do czasu dołączaliśmy się do Wolontariuszy, którzy chodzili po chojnickim Rynku.

 

 

Zainteresowanie było spore.


Zdjęcie z nami chcieli sobie zrobić mali,

 

 

jak i ci więksi,

 

 

...a nawet całe rodziny.

 

W międzyczasie zmieniali nam się Wolontariusze, a my korzystaliśmy z okazji i chodziliśmy do Sztabu na ciepłą herbatę/kawę i wojskową grochówkę. Na rynku miał zostać wylicytowany udział w strzelance z nami, jednak z braku czasu nie doszło do tego. Mamy jednak nadzieje, że chojnicki Sztab wystawi licytację na aukcję internetową i uda nam się dołożyć parę złotówek dla potrzebujących dzieciaków i osób starszych. 

 

Około godziny 18:00 zmarznięci i zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzy rozdzieliliśmy się i każdy udał się do swojego domu. Nasz pierwszy Finał i pomoc potrzebującym oceniamy bardzo dobrze, choć to nie pierwsze nasze publiczne wystąpienie. Cieszymy się, że mogliśmy wspomóc potrzebujących i przy okazji opowiedzieć Chojniczaninom o naszym hobby.

 

WOŚP

~Didi

Komentarze

Polecamy: